Bladkorven geplaatst voor gevallen bladeren

Categorieën

  • Woonomgeving

In de herfst valt er veel blad van de bomen. Daarom plaatst de gemeente vanaf de week van 19 oktober weer bladkorven op verschillende plekken in Veenendaal. In totaal plaatsen we ongeveer 110 bladkorven.

Op de pagina over bomen en bladeren kun je zien waar de korven staan. 

Naar pagina Bomen en bladeren

Met reden gekozen plekken

Over de locaties van de bladkorven is goed nagedacht. Bij het kiezen van een locatie kijken onder andere naar de hoeveelheid blad in de omgeving, de bereikbaarheid voor het legen van de korven en de verkeersveiligheid. 

Doe alleen blad in de korf

Het is de bedoeling om alleen gevallen bladeren in de bladkorven te gooien. Het ingezamelde blad wordt namelijk gebruikt als grondstof voor compost. Daarom mogen er geen takken, snoeiafval, gras of andere soorten (tuin)afval in de korven. Met dit ongewenste type tuinafval kunnen we er geen compost van maken. Treffen we toch ander afval in een bladkorf aan, dan verwijderen we de korf.

Waarom we niet overal blad opruimen

Op straten en stoepen ruimen we blad op waar dit nodig is voor de veiligheid en bereikbaarheid. In plantsoenen, groenstroken en perken blijft een deel van het blad liggen. Dat heeft een functie. Blad beschermt de bodem en planten tegen kou en levert voedingsstoffen aan de bodem. Ook biedt het beschutting aan bijvoorbeeld egels en insecten. Ook in de eigen tuin hoeft blad daarom niet overal te worden verwijderd. Laat het liggen waar dat kan en ruim het op waar dat nodig is. 

Succesvol:

Wil je elke twee weken automatisch het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief.