Ria van Londen wint vrijwilligersprijs De Lampion 2025
Categorieën
Ria van Londen is de winnaar van de vrijwilligersprijs De Lampion 2025. De vrijwilliger kreeg van de samenleving de meeste stemmen. Ze wint de trofee ‘De Lampion’, 500 euro aan Twinkeling cadeaubonnen en een oorkonde. Ook komt Ria van Londen op de lijst van winnaars op de grote Lampion in de hal van het gemeentehuis.
Ria is een betrokken vrijwilliger in het Franse Gat. Elke dinsdag coördineert zij sociaal restaurant de Eettafel. Zij doet boodschappen, helpt met de maaltijdvoorbereiding en zorgt voor een warme, gastvrije sfeer. Op maandag is zij vrijwilliger bij de Ontmoetingsgroep in buurthuis ’t Turfke, waar zij bijdraagt aan gezelligheid, verbinding en een hechte, veilige groep. Ria staat altijd klaar voor anderen en wordt gewaardeerd om haar warme en verbindende aanwezigheid.
Vrijwilligers zorgen voor verbinding
Burgemeester Gert-Jan Kats: “Ik wil alle genomineerden bedanken voor hun inzet voor Veenendaal. Jullie zetten je met hart en ziel in voor een nog mooier Veenendaal. Jullie zorgen voor verbinding en geven kleur aan de stad. Met jullie inzet vergroten jullie de leefbaarheid, veiligheid en gezelligheid in de wijken. De Lampion is een symbool van licht, warmte en hoop. Dat is precies wat jullie vrijwilligers uitstralen. In mijn ogen zijn jullie allemaal winnaars."
Veenendalers kiezen winnaar
Ook dit jaar zijn er weer mooie initiatieven en vrijwilligers aangedragen om te nomineren voor de vrijwilligersprijs De Lampion. Hier zijn we met z’n allen trots op. Uit de inzendingen heeft de jury 3 genomineerden gekozen. Hierop kon gestemd worden. De meeste mensen stemden op Ria van Londen, die daardoor de winnaar werd. De andere twee genomineerden waren Harry Budding en John Henstra.
Ben je benieuwd naar het verhaal van alle vrijwilligers? Lees de inspirerende verhalen van Ria, John en Harry op deze pagina.
Wil je elke twee weken automatisch het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief.