Aantal overtredingen bij controle horeca in Veenendaal

Categorieën

  • Veiligheid

Op donderdag 10 april controleerden wij bij verschillende horecabedrijven in Veenendaal of zij zich aan de regels houden. Dit deden we samen met de Nederlandse Arbeidsinspectie en de Omgevingsdienst Regio Utrecht (ODRU). Er werden bij een aantal bedrijven kleine overtredingen gevonden. Bij één van de gecontroleerde bedrijven ontbrak de juiste vergunning. Zij moesten direct hun deuren sluiten.

Uitkomst controle

Tijdens de controle gingen we na of de horecaondernemers de kloppende vergunningen hebben. Zoals een exploitatievergunning, drank- en horecavergunning of terrasvergunning. Een ander belangrijk onderdeel van de controle was het beoordelen van de arbeidsomstandigheden voor werknemers. Hierbij werd gekeken naar bijvoorbeeld het minimale salaris en werktijden. Tot slot werd er aandacht besteed aan verschillende zaken die te maken hebben met het milieu.

Reden van de controle

Als gemeente vinden we het belangrijk dat iedereen veilig uit (eten) kan gaan in Veenendaal. Om hiervoor te zorgen moet een horecaondernemer zich aan verschillende regels houden. Een controle betekent niet automatisch dat een (horeca)bedrijf zich niet aan de regels houdt. Wij controleren steekproefsgewijs of na signalen/meldingen.

Succesvol:

Wil je elke twee weken automatisch het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief.